آوریل 25, 2024
کیت امداد و نجات - هدیه روز پدر - گل بچین

کیت امداد و نجات – هدیه ویژه روز پدر

5/5 - (4 امتیاز)

کیت امداد و نجات به عنوان یک هدیه ویژه به مناسبت روز پدر می‌تواند او را بسیار خوشحال کند. می‌خواهیم روز پدر را جشن بگیریم! و می‌خواهیم یک هدیه خاص و منحصر به فرد برای پدر که عاشق طبیعت‌گردی است انتخاب کنیم. پدرهمیشه در روزهای گرم تابستان که شما به پیکنیک، صحرا و مسافرت می‌روید در کنار شما است و شما با خیال راحت به گردش و طبیعت‌گردی می‌روید.

یکی از مهم‌ترین ابزار‌هایی که هنگام مسافرت یا برای آماده سازی در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله باید با خود همراه داشت کیت امداد و نجات است. این کیت به همراه کیف کمک های اولیه (کیف فرار، کیف INCH، کیت ۷۲ ساعته، کیت اورژانس و کیف امداد زلزله ) می‌باشند. این کیسه‌ها به صورت بسته بندی شده و از پیش آماده در هنگام زلزله برای شما در دسترس خواهد بود و در صورت پناه بردن به بیرون از منزل کمکتان خواهند کرد.

حتی اگر هرگز از این کیت استفاده‌ای نشود، پدر شما آرامش ذهنی خواهد داشت که با هر اتفاق غیر منتظره ای که روبرو شدید، تجهیزات لازم را در خانه با خودرو خود دارد و می‌تواند جان افراد خانواده را نجات دهد.

در این نوشته سعی خواهیم کرد راهنمایی‌های لازم جهت تهیه یک هدیه فراموش نشدنی برای پدر، شامل کیت کمک های اولیه و کوله تجهیزات لازم برای مواقع اورژانسی و حوادثی مانند زلزله را ارائه دهیم تا بتوانید لبخند را بر لبان پدر ببینید.

قرار است یک چک لیستی از کمک های اولیه در کنار هم تهیه کنیم – حتی اگر فقط به یک یا دو نوع سناریو فکر می‌کنید، لیست مواردی که افراد دوست دارند در مواقع اضطراری به همراه داشته باشند همیشه بیشتر از مواردی است که آن‌ها بتوانند از آن استفاده کنند. حتی افراد با تجربه و ماهر مجبورند در مورد آنچه که بسته بندی می‌کنند، به درستی تصمیم بگیرند.

حتی در سفرهای  شخصی، داشتن برخی وسایل را در اولویت قرار می‌دهیم و همیشه سعی می‌کنیم بین محدودیت فضا، وزن کوله‌پشتی و همراه داشتن وسایل ضروری تعادلی برقرارکنیم.


خبر خوب یا بد: هیچ لیست نهایی به عنوان بهترین لیست کیف ضروری امداد و زلزله وجود ندارد.

این ما هستیم که باید این وسایل را تهیه کنیم. متغیرهای زیادی وجود دارند که می‌توانند پاسخ مناسبی که برای افراد با سلیقه‌های متنوع در هر شرایطی ارائه دهند. اما دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، ما اینجا بر اساس نیازهای شما کیت کامل را معرفی خواهیم کرد.

با این حال، تفاوت‌های برجسته‌ای بین یک کیت خوب و بد وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از افراد کیسه‌های بسیار سنگینی بسته بندی می‌کنند، زیرا آن‌ها (به اشتباه) تصور می‌کنند که همیشه امکان جابجایی با ماشین وجود خواهد داشت.

کیف لوازم پزشکی مدل XTRIL

مشخصات کلی
اندازه مناسب جهت حمل در کوله و ساک
محتویات: فاقد محتویات

کیف کمک های اولیه کمری

مشخصات کلی
محتویات: گاز استریل، بتادین، باند کشی، باند زخم، چسب باند، دستکش لاتکس، پد الکلی، پنبه

ست کیسه خواب و زیرانداز کنتال

مشخصات کلی
نوع پوشش: الیاف
جنس رویه: پلی‌استر
جنس داخلی: پلی‌استر

پتو نجات RESCUE BLANKET

مشخصات کلی
ابعاد ۲۱۰×۱۳۰ سانتی‌متر
وزن ۵۰ گرم
سهولت حمل و کاربری ساده

عناوین مورد استفاده برای کیت امداد و نجات :

  • کیت اورژانس / کیسه اورژانس
  • کیت ۷۲ ساعته / کیسه ۷۲ ساعته
  • کوله اورژانس / کوله کمک های اولیه / کیف امداد
  • کیف ضروری  زلزله  / کیف امداد زلزله

ما از بعضی از این موارد به صورت متناوب استفاده می‌کنیم، مانند کیسه، کیف یا کوله اورژانس. اما دانش کافی برای استفاده از ابزار‌های مورد نیاز بر اساس واحد‌های زمانی نداریم. مثلا اینکه آیا به مدت ۷۲ ساعت یا یک هفته قابل استفاده هستند، در واقع باید کیت‌ها را بر اساس مدت زمان استفاده از آن‌ها اولویت‌بندی کنیم.

می توانیم کار را آسان کنید و دقیقاً این لیست را تهیه کنیم. ما اطمینان داریم که این لیست، یک ترکیب عالی برای طیف گسترده ای از افراد و سناریوهای مختلف خواهد بود – بسیاری از کیف های شخصی‌سازی دقیقاً شبیه به این هستند.

گام اول، لیستی از کیف‌های کمک‌های اولیه که امکان تهیه فوری آن‌ها وجود دارد : 

اره سیمی مدل Cm۵۵۳۳ مجموعه ۳ عددی

مشخصات کلی
نوع تیغه: ثابت
طول تیغه ۶۰ سانتی‌متر
مناسب برای بریدن شاخه ها ، چوب ، پلاستیک ، فلزات نرم و …

طناب پاراکورد ۱۰۰ متری فینو مدل SI-۱

مشخصات کلی
جنس: پارچه ای
جهت مصارف نظامی، امداد و نجات در شرایط اضطراری، سفرهای طبیعت گردی
دارای ۷ رشته نخ تابیده مجزای داخلی

چک لیست کوله امداد

از آنجا که لیست‌های کلی کوله امداد اطلاعات مفیدی به ما نمی‌دهند، ما موارد زیر را اساس وزن و کاربرد آن‌ها در سه سطح اولویت‌بندی می‌کنیم:

  • سطح ۱: کمتر از ۱۰ کیلوگرم، در کیسه‌های بالای ۲۵ لیتر.  یک کیت کامل که ملزومات مورد نیاز افراد بین ۱۱- ۵۰ نفر را برای زنده ماندن در محیط‌های کم‌خطر فراهم می‌کند. از نظر هزینه مقرون به صرفه است. در شرایط اضطراری استاندارد مانند یک حادثه طبیعی می‌توان از این کیت استفاده کرد. یعنی تا زمانی که شما برای چند روز مجبور بشوید با امکانات اولیه ضروری سر کنید. در واقع امکانات مناسبی برای بقاء در شرایط اضطراری را فراهم می‌کند.
  • سطح ۲: کمتر از ۱۵ کیلوگرم، در کیسه‌های بالاتر از ۴۴ لیتر.  کیت کاملی که ملزومات مورد نیاز حداکثر افراد تا ۱۰۰ نفر را برای زنده ماندن در مناطق پرخطر فراهم می‌کند. این کیت، درکیسه‌های بزرگتر با وزن ۴۴ لیتر بسته بندی می‌شوند که به همراه کیف بسته بندی شده یک پد خواب نیز تعبیه شده است.
  • سطح ۳: کمتر از ۲۰ کیلوگرم، در کیسه‌های بالاتر از ۴۹ لیتر. افراد می‌توانند از این کیسه بندی با حداکثر وزن۵۰ لیتر استفاده کنند. به همراه این کیسه نیز پد خواب و چادر مسافرتی به صورت بسته بندی شده وجود دارد. این کیت مناسب‌ترین روش برای آماده سازی برای سخت‌ترین شرایط اضطراری، از جمله استقرار طولانی مدت می‌باشد.

آتش زنه کد ۵۰۰

مشخصات کلی
جنس: فلزی
مقاوم در برابر حرارت و رطوبت
وزن ۱۵ گرم

آفتابه مسافرتی بهریز مدل Plus

مشخصات کلی
دارای لوله هواکش جهت ‌ورود هوا به بطری و خروج آب بافشار مناسب.
استفاده از آفتابه مسافرتی ( افتابه همراه و سفری ) در سفر های بین شهری و جاهایی که دسترسی به آب لوله کشی وجود ندارد.

محتویات کیت کمک های اولیه در سه سطح

سطح سه: ۲۰ کیلوگرم

سطح دو: ۱۵ کیلوگرم

سطح یک: ۱۰ کیلوگرم

آب آشامیدنی غذایی آماده جفت جوراب دوم
چادر کوچک تجهیزات ضد باد باتری های اضافی
فیلتر آب اجاق گاز قابل حمل شارژر باطری
قرص های تصفیه آب فندک چادر
غذایی آماده تسمه برای بستن چادرها کتاب راهنما
فندک چراغ قوه دوم / فانوس ضدعفونی کننده دست
آتش زنه کیسه خواب آینه
مشعل امداد و نجات پد خواب سوت نجات
چاقوی جیبی ماسک خواب و گوش اره سیمی
مواد ضدعفونی کننده دستمال مرطوب تیز کننده تیغه
طناب مسواک و خمیر دندان جفت جوراب دوم
تلفن همراه محفظه ضد آب گوشی حوله در ابعاد ۳۰*۵۵
کاغذ ضد آب و قلم عینک آفتابی گاز استریل ۱۰۰ عددی
کیسه های زباله عینک ایمنی پتو نجات
پول نقد دستبند نجات قیچی نجات
صابون کمربند چسب زخم ۵۰ عددی
دستمال توالت هدفون کپسول اکسیژن
پاوربانک نقشه ها ست قاشق چنگال سفری
کلاه قطب نما
جوراب شارژر خورشیدی
کپسول اکسیژن کپسول ضد‌آب
شلوار راحتی توالت همراه
کابل شارژ USB

سخن آخر

با بررسی موارد فوق می‌توان به این نتیجه رسید کیت امداد و نجات و کمک‌های اولیه و ملزومات آن می‌توانند یک انتخاب کاملا آگاهانه و کاربردی به عنوان هدیه ویژه به پدر عزیزتان باشند. با توجه به اطلاعات موجود در سایت گل بچین، شما می‌توانید انتخاب درستی از وسایل موردنیاز برای مقابله با حوادث طبیعی داشته باشید. با این هدیه ارزشمند، پدر همیشه قدردان شما خواهد بود.

منبع: www.phgostar.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *