می 25, 2024
بهترین آغوشی نوزاد گل بچین

بهترین آغوشی نوزاد – راهنمای خرید بهترین برندهای آغوشی در ایران

خوشبختانه امروزه بچه ‌داری با استفاده از وسایل مختلفی مانند آغوشی، کالسکه ،صندلی ماشین برای مادرهای جوان تا حد بسیار زیادی راحت‌ شده‌است. در واقع والدین می‌توانند با استفاده از یک  سری لوازم بهتر به کارهای روزمره خود رسیده و از حمل نوزاد خود به جاهای مختلف خسته نشوند. بهترین آغوشی نوزاد یکی از محصولاتی است که هر مادر و یا پدری به آن نیاز دارد.

در ادامه با گل بچین همراه باشید تا در مورد خرید بهترین آغوشی نوزاد راهنمایی‌هایی را به شما ارائه کرده و کاربردی ترین و بروزترین مدل‌های این محصول را به شما معرفی کنیم.

 6 مدل از بهترین آغوشی نوزاد

در ادامه بهترین مدل‌ های آغوشی نوزاد را به شما معرفی خواهیم کرد که می ‌توانید بر اساس سن، وزن و نیازی که دارید، هر یک از آن‌ ها را انتخاب کرده و به‌ صورت غیر حضوری خریداری کنید.

1- آغوشی چیکو مدل 113013

اولین محصولی که ما به‌ عنوان بهترین آغوشی نوزاد به شما معرفی می‌کنیم، آغوشی چیکو مدل 1113013 می‌باشد. این محصول می‌تواند وزن نوزاد تا حداکثر 9 کیلوگرم را تحمل نماید. همچنین این آغوشی برای نوزادان تازه‌متولدشده نیز گزینه مناسبی است.

بندهایی که در این محصول به کار رفته، کاملاً قابل تنظیم بوده و والدین می ‌توانند آن را براساس راحتی و اندازه خود تنظیم نمایند. همچنین استفاده از آغوش چیکو تنها برای مادر مناسب نبوده و پدر نیز می ‌تواند جهت حمل کودک خود از این محصول استفاده کنند.

بیشتر بخوانید کادو برای دوقلوها

آغوشی چیکو مدل 113013

مشخصات کلی

رده سنی : 3 تا 12 ماهگی

جنس : پارچه

نگهدارنده و متصل‌کننده : بند قابل تنظیم

2- آغوشی نوزاد اینفنتینو مدل ergonomic

آغوشی نوزاد اینفنتینو نیز از مدل‌های آغوش جلویی بوده که می ‌تواند در دو حالت به شما در حمل کودک کمک کند. در واقع این مدل آغوشی می ‌تواند وزن حداکثر 18 کیلوگرم را تحمل کند. طراحی این محصول به‌ گونه‌ای است که می ‌تواند در برابر عواملی همانند سرما و گرمای از نوزاد به خوبی مراقبت نماید.

دو حالتی که در این آغوش استفاده شده، براساس سن و وزن کودک طراحی گشته‌ است. حالت اول این آغوش به صورتی است که نوزاد روبروی مادر قرار می‌گیرد. حالت دوم پشت نوزاد به شما خواهد بود. این آغوشی دارای یک کلاه است که می‌توانید در فصول سرد جهت مراقبت از گوش‌ها و سر فرزند خود از آن استفاده نمایید.

همچنین طراحی این محصول بسیار زیبا و منحصر به ‌فرد بوده و بیشتر از مدل های دیگر توجه والدین را به خود جلب می‌کند. در آخر نیز بایستی بگوییم که پارچه استفاده ‌شده در آغوشی اینفینی تو پلی استر است.

بیشتر بخوانید ماشین بازی کودکانه

آغوشی نوزاد اینفنتینو مدل ergonomic

مشخصات کلی

رده سنی : 0 تا 36 ماهگی

جنس : پلی‌استر

نگهدارنده و متصل‌کننده : بند قابل تنظیم

3- بهترین آغوشی نوزاد مدل اینفنتینو کد 00183

یکی دیگر از بهترین مدل‌های آغوشی برای نوزادان ، برند اینفنتینو مدل 00183 می‌باشد. پارچه‌ای که در این نوع آغوشی مورد استفاده قرار گرفته از پلی استر بوده و دارای مقاومت بالایی است. در این نوع آغوشی دو بند وجود دارد که پدر و مادرها هرطور که ترجیح می دهند ،ارتفاع آن را تنظیم نمایند.

این محصول نیز دقیقاً همانند آغوشی قبلی می‌تواند در دو حالت رو به مادر و رو به بیرون استفاده گردد. همچنین این محصول تحمل وزن تا ۱۵ کیلوگرم را دارد. آغوش مدل 00183 کاملاً ضد حساسیت بوده و باعث تعریق کودک شما نمی شود. چنانچه به ‌دنبال یک آغوش راحت و باکیفیت هستید، ما به شما این محصول را پیشنهاد می کنیم.

آغوشی اینفنتینو کد 00183

مشخصات کلی

رده سنی : 0 تا 36 ماهگی

جنس : پلی‌استر

نگهدارنده و متصل‌کننده : بند قابل تنظیم

4- آغوشی چیکو مدل NEW SOFT

یکی دیگر از مدل‌ های بهترین آغوشی نوزاد، آغوشی چیکو می‌باشد. این محصول حداقل وزن ۵ کیلوگرم و حداکثر ۹ کیلوگرم را به ‌خوبی تحمل میکند. از دیگر قابلیت ‌های این نوع آغوشی می ‌توان به این‌ موضوع اشاره کرد که برای نوزادان تازه‌ متولدشده انتخاب مناسبی است.

بندهایی که در این آغوش تعبیه شده‌اند، به والدین این امکان را خواهند داد که با توجه به کمر و شانه خود آن‌ها را تنظیم کنند، تا فشار زیادی به مهره‌ها و گردن آنها وارد نشود. همچنین لازم است بگوییم که پدرها نیز می توانند از این مدل آغوشی برای حمل نوزاد خود استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید کادو برای نوزاد دختر

آغوشی چیکو مدل NEW SOFT

مشخصات کلی

رده سنی : 0 تا 18 ماهگی

جنس : پارچه

قابل استفاده از بدو تولد نوزاد - دارای سه موقعیت حمل کودک - حالت اول به‌ صورت خوابیده از بدو تولد - حالت دوم به‌ صورت رو به حمل کننده از بدو تولد - حالت سوم به‌ صورت رو به‌ خیابان از ۴ ماهگی

5- آغوشی مامانگلی مدل Papillon کلاسیک کد M

در قسمت راهنمای خرید بهترین آغوشی نوزاد به این موضوع اشاره کردیم که یکی از انواع آغوشی مدل‌های پاپیونی است که می‌تواند انتخاب مناسبی برای نوزادان تازه‌ متولد شده باشد. این نوع محصول نیز جزو آغوشی های نوزاد است که در تولید آن از بهترین پارچه یعنی پنبه استفاده شده است.

می توان به جرات گفت ین مدل یکی ازبهترین مدل هایی است که باعث آرامش بیشتر نوزاد می شود به این دلیل که تماس بدنی که با پدر ویا مادر خود دارد. در این مدل پدر و مادر می توانند در حین حمل نوزاد آزادانه تر عمل کرده و تحمل وزن برای آنها راحت تر باشد. به این دلیل که وزن نوزاد به طور مساوی بین شانه ها و پشت تقسیم می شود.

اگر بخواهیم دقیق تر این محصول را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که این محصول می‌تواند تا حداکثر وزن شانزده کیلوگرم را به‌خوبی تحمل کند.

آغوشی مامانگلی مدل Papillon کلاسیک کد M

مشخصات کلی

رده سنی : 0 تا 36 ماهگی

جنس : پنبه

ابعاد : ۲x۲x۲ سانتی‌متر

وزن : ۱.۳ کیلوگرم

6- راحت ترین و بهترین آغوشی نوزاد اسپرینگ کد 04

چنانچه به ‌دنبال یک آغوشی راحت و مستحکم هستید، ما به شما آغوشی اسپرینگ را پیشنهاد می‌کنیم.  در واقع با خرید این مدل از بهترین آغوشی نوزاد شما می‌توانید کودک خود را به‌ راحتی حمل کرده و به کارهای روزمره خود برسید. جنس این محصول به صورتی است که کاملاً ضد حساسیت بوده و نوزاد شما به‌هیچ‌وجه عرق نمی‌کند.

همچنین این محصول تحمل وزن نه کیلوگرم را دارد. شما می‌توانید برای کودکان دو ماهه تا چهارده ماه ز آغوشی اسپرینگ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید مانیتور و پیچر اتاق کودک

آغوشی اسپرینگ کد 04

مشخصات کلی

رده سنی : 3 تا 12 ماهگی

جنس : پلی‌استر

نگهدارنده و متصل‌کننده : بند قابل تنظیم

ظرفیت وزنی : ۳ تا ۹ کیلوگرم

آغوشی نوزاد چیست؟

آغوشی نوزاد یکی از لوازم ضروری هنگام خرید سیسمونی نوزاد عزیز شماست که برای حمل راحت نوزاد از آن استفاده می کنیم. بر اساس نظریه اکثر کارشناسان استفاده از آغوشی باعث شده تا از افسردگی مادر جلوگیری شود. یکی از مواردی که خیلی مورد پسند مادرهای جوان است، این است که نوزاد تا حد بسیار زیادی در آغوشی احساس راحتی می‌کند.

به ‌طور معمول اکثر والدین از آغوشی در ماه‌های اول تولد فرزند خود استفاده می‌نمایند. یعنی تا زمانی‌ که وزن کودک افزایش پیدا کند. با افزایش وزن، حمل نوزاد با استفاده از این محصول تا حدودی برای مادرهای جوان دشوار خواهد شد. اما خوشبختانه بابت این‌ موضوع نیز دیگر نگرانی وجود ندارد. چرا که در چند وقت اخیر آغوشی های به بازار عرضه شده‌ است که می‌تواند تا حداکثر وزن بیست و هفت کیلو را تحمل کند.

آشنایی با بهترین آغوشی نوزاد

در ابتدای مطلب نیز به این‌ موضوع اشاره کردیم که آغوشی های نوزاد می ‌تواند در مدل‌های مختلفی با ظرفیت متفاوت به بازار ارائه شود. به‌ منظور این‌که شما بتوانید در زمان خرید بهترین آغوشی نوزاد، انتخاب درستی داشته باشید،  بهتر است که در ابتدا با انواع مدل های آن آشنایی پیدا کنید. بهترین انواع آغوشی نوزاد عبارت‌اند از:

 آغوشی های مدل جلو

این محصول دارای دو تسمه بوده که به‌صورت شانی هستند. صندلی آغوشی از جنس پارچه می ‌باشد. درصورتی ‌که شما از این نوع آغوشی برای کودک خود استفاده کنید، نوزاد روی قسمت سینه شما قرار خواهد گرفت. البته که می ‌توانید نوزاد را به صورتی که صورت آن رو به شما باشد در آغوشی قرار بدهید. همچنین پس ‌از مدتی که کودک بزرگ‌تر شد و توانست سر و گردن خود را راحت تر کنترل نماید،  می‌توانید آن را به ‌صورت برعکس در آغوشی مدل جلو قرار بدهید.

یکی از جنبه‌های منفی این نوع محصولات این است که مادر نمی‌تواند به‌خوبی به فرزند خود شیر بدهد و همچنین در اکثر مواقع استفاده از این محصول برای نوزادان تازه متولد شده مناسب نیست.

آغوشی یک طرفه

این محصول به‌صورت یک‌طرفه روی یکی از شانه‌ها قرار خواهد گرفت. البته که اکثر آغوشی های یک ‌طرفه دارای یک حلقه هستند که به دور بدن پیچیده می‌شود.  چنانچه قصد دارید در هنگام استفاده از آغوشی به فرزند خود شیر بدهید،  این محصول می‌ تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

مدل قنداقی

به آغوشی هایی که دارای یک تکه پارچه پهن هستند و به دور بدن کودک بسته می‌ شوند، آغوشی قنداغی گفته می ‌شود. این مدل ‌ها جزو پرفروش ‌ترین مدل‌های آغوشی نوزاد هستند و معمولا به‌صورت قواره‌ای خریداری می شوند. شایان ‌ذکر است که آغوش قنداقی نیز برای شیر دهی بسیار مناسب می‌باشد.

نکات مهم برای انتخاب آغوشی نوزاد

شما بایستی برای خرید بهترین آغوشی نوزاد مورد نظر خود حتما به یک سری نکات مهم توجه کنید، در غیر این صورت هزینه‌ای را که بابت خرید این محصول پرداخت کرده‌اید، به هدر داده و  هیچ کاربردی برای شما نخواهد داشت.  از جمله مواردی که باید حتما در زمان خرید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان انعطاف ‌پذیری آغوشی

انعطاف ‌پذیری آغوشی نوزاد یکی از مهم ‌ترین فاکتورهایی است که باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشید. در واقع محصولاتی همانند آغوشی های قنداقی می ‌توانند هم بسیار پیچیده بوده و هم سبب عدم راحتی نوزادان شود. البته که در آخر این مورد نیز باز به خلق ‌و خوی کودک و نوزاد شما و همچنین سلیقه‌ای که شما دارید، بستگی خواهد داشت.

راحتی

طبیعتاً نوزاد باید مدت ‌زمانی را که در آغوشی قرار دارد، در راحت‌ترین حالت ممکن باشد. برای این ‌که بتوانید راحتی را برای کودک خود در آغوش فراهم کنید،  بهتر است محصولاتی را انتخاب نمایید که دارای پارچه‌های محکم و نرمی باشند. به این ترتیب این محصول می‌تواند به‌ صورت متناسب میان پاها و پشت و گردن نوزاد قرار بگیرد.

استحکام

یکی از مهم ‌ترین معیارهایی که باید حتما در زمان خرید بهترین آغوشی نوزاد به آن توجه شود، استحکام آن است. در واقع این مورد امنیت آغوشی نوزاد را تامین می‌کند. به‌همین خاطر حتما به این‌موضوع توجه داشته و محصولی را انتخاب کنید که از استحکام کافی برخوردار باشد.

 سازگاری با دمای محیط

برخی از آغوشی ها برای فصول گرم مناسب نیستند. به ‌طور مثال محصولاتی که دارای رنگ تیره هستند، گرما را بیشتر به خود جذب کرده و احساس ناخوشایندی به کودک شما منتقل می کنند. بنابراین بهتر است تا حد امکان آغوشی هایی را انتخاب کنید که رنگ های روشنی دارد.

 شستشوی راحت

همان ‌طور که می‌دانید، کودکان در زمان خوردن غذا و یا شیر خوردن ممکن است که لباس و یا آغوشی را آلوده کنند. به‌همین خاطر بهتر است بهترین آغوشی نوزاد همچون بهترین پتوی نوزادی به‌گونه‌ای باشد که به ‌راحتی با استفاده از ماشین لباس‌شویی و یا دست پاکیزه شود و هیچ گونه لکی بر روی آن باقی نماند.

سوالات متداول درباره بهترین آغوشی نوزاد

بهترین آغوشی نوزاد کدام مدل است؟ 
بهترین آغوشی نوزاد مدلی است که قابل شستشو بوده و بند آن قابل تنظیم باشد و بتواند برای کودکان 0 تا 3 ساله قابل استفاده باشد.
استفاده از بهترین آغوشی نوزاد چه مزیت هایی دارد؟
با استفاده از آغوشی پدر و مادرهای جوان راحت تر به کارهای خود رسیده و حمل نوزاد برایشان آسان خواهد بود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *